Receive all updates via Facebook. Just Click the Like Button Below

dailyvideo

Το αξέχαστο 1-4 της Λεωφόρου

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ...

Ο Ολυμπιακός μπαίνει φουριόζος. Στο 5′ προηγείται 1-0 με τον Αλεξανδρή, στο 9′ με απίστευτη βολίδα του Λουτσιάνο από φάουλ το 2-0! Ο Παναθηναϊκός ανεβάζει ρυθμό και κατορθώνει να μειώσει το σκορ όταν ο Ελευθερόπουλος αποκρούει το πέναλτι του Μπασινά αλλά ο Λυμπερόπουλος παίρνει το ριμπάουντ και πετυχαίνει το 1-2. Ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Το Τριφύλλι πιέζει πολύ στην επανάληψη, χάνει ευκαιρίες αλλά το γκολ έρχεται για τον Ολυμπιακό με πέναλτι του Γεωργάτου στο 61′. Μετά από αυτό το γκολ ο αμυντικός του Ολυμπιακού κάλεσε τους συμπαίκτες του να πανηγυρίσουν με τον ίδιο τρόπο που είχε πανηγυρίσει ο Λυμπερόπουλος στο ΟΑΚΑ! Και το «κερασάκι στην τούρτα» το 1-4 στο 83′ από τον Ζιοβάνι. Εν πολλοίς το σκορ ήταν «μαγική» εικόνα στο σύνολο του παιχνιδιού. Αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, η πρόκριση ήρθε δίκαια για τον Ολυμπιακό.
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού έμειναν ώρες στη Λεωφόρο πανηγυρίζοντας ενώ οι οπαδοί του Παναθηναϊκού ξέσπασαν κατά πάντων.

Posted by Blue 10 Fans on 4:57 π.μ.. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0